BİZ

KİMİZ?

SOLEN_YUCEL.jpg

Şölen Yücel

kurucu ortak

İzmir’de doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olduktan sonra, reklamcılık kariyerine başladı. 17 yıl boyunca çok uluslu reklam ajanslarında önce reklam yazarı, daha sonra ise yaratıcı grup başkanı olarak çalıştı. 2015 yılında işinden istifa ederek, tek başına dünya turuna çıktı. Yol boyunca deneyimlerini kişisel blogu ve Huffington Post gazetesi üzerinden paylaştı.

Seyahati sürerken, yeni yerler görmenin, yolun ve yolculuğun doğasının her zaman “anda” olmak demek olduğunu fark etti. Ve bu anda olma halinin, otomatik pilotta yaşamaktan ne kadar farklı ve ne kadar zenginleştirici bir varoluş hali olduğunu birinci elden deneyimledi. Tayland’da bir inzivada tanıştığı meditasyon pratikleri ise, ona günlük rutinin içinde de benzer bir yaşam biçiminin mümkün olduğunu göstererek, hayatının akışını değiştirdi.

 

Seyahatini kapsayan 15 ay boyunca, Güneydoğu Asya ve Güney Amerika’yı tek başına, sırt çantasıyla dolaştıktan sonra, kısa bir süreliğine Türkiye’ye dönerek, “Korkmadan yürümek: Bir yolculuğun öğrettikleri” adı altında sunumlar yaptı.

Bu sunumların amacı, olabildiğince fazla insana korkuyla yaşamanın, endişe yüzünden paralize olmanın hayatımızı sekteye uğrattığını anlatabilmek ve cesaret aşılayabilmekti. Çünkü kendi deneyiminden süzdüğü bilgi buydu. İnsan eğer korkularına rağmen, hayallerine doğru bir adım atabilirse ödülünü mutlaka alıyordu.

Bu mesajı daha sonra imkân bulduğu her yerde yaymak için çalışmaya devam etti.

 

2017 yılında ise Bali’ye dönerek, Ubud kasabasında geçirdiği altı ay boyunca bir yandan meditasyon çalışmalarına katıldı, bir yandan da ilk kitabını yazdı. Haziran 2018’de, ilk romanı Ejderhalar, Filler ve Öpücükler; Mayıs 2019’da ise ilk sesli kitabı Beyaz Yakalının Kara Kitabı, Storytel bünyesinde yayınlandı.

 

Anda Burada ise, yine hayat amacını gerçekleştirme hayaline doğru atılan adımın bir başka ürünü olarak 2018 yılının sonlarında zihninde şekillenmeye başlandı.

Mindfulness Academy eğitmenlik programını mayıs ayında tamamlayan Şölen, Anda Burada’nın kurucuları arasında yer alıyor ve uyku hikâyeleri ve meditasyonlarını yazıp, seslendiriyor.

 

Aynı zamanda Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık bölümünde de yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak yaratıcılık dersleri veriyor.

ASLI_ETI.jpg

Aslı Eti

kurucu ortak

İstanbul’da doğdu. Ortaokul ve liseyi Robert Kolej’de okudu. Boğaziçi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Fakültesi, Felsefe Bölümünü bitirdi. 15 yıl boyunca reklam sektörünün çok uluslu ajanslarında marka yöneticisi, strateji uzmanı, reklam yazarı ve genel müdür yardımcılığı görevlerini üstlendi.

 

2015 yılında reklamcılık kariyerini noktalayarak en büyük hayalinin peşinden gitmeye cesaret etti: Yazmak... İlk çocuk romanı “Unutma Beni”, 2016’da Kırmızı Kedi Yayınevi etiketiyle yayımlandı. Unutma Beni’nin bugün 8 basımı bulunuyor... 2017’de ikinci romanı Dünyanın On Dört günü yayımlandı; ardından 2. ve 3. baskıları raflardaki yerini aldı. 2018’de yayımlanmaya başlayan “Bilgelik Okulu Çocuklarla Felsefe” dizisinin yeni kitapları 2019 yılı içinde küçük okuyucularla buluşacak. Mucizeler Şarkısı adlı son romanı, 2019 yılının Ocak ayında, Storytel işbirliği ile sesli kitap olarak yayımlandı. Aslı’nın yayımlanan tüm kitapları, ülke çapında ilk ve orta dereceli okulların öğretim programlarına ve okuma listelerine dahil ediliyor. Yazar, öğrencilerle seminer ve atölye çalışmalarına devam ediyor.

 

Aslı, yolunun kesiştiği bireylerin kalplerine dokunmak isteyen bir hikaye anlatıcısı... Kendini keşif yolculuğunda kavrayıp öğrendiklerini, hissettiklerini yoluna çıkan herkesle paylaşmak için yazıyor... Çocuk ya da yetişkin, yolda buluştuğu herkese kendini, hayat amacını, ışığını bulma yolculuklarında ilham ve güç vermek istiyor... Gerçek ve kalpten sözlerin fark yarattığına; değişimin daima “kendimizde” başladığına inanıyor... “Farkındalıkla Yazmak” üzerine çalışıyor ve kendi yol haritasını geliştiriyor... Felsefe, farkındalık ve edebiyatın kesiştiği yerde, insan bilincine ve kalbine dokunan aydınlatıcı ve güçlü bir sihir olduğuna inanıyor...

 

Aslı, global kişisel gelişim ve eğitim platformu Mindvalley’in üyesi... 2018 yılında, Motivating the Masses platformunun kurucusu ve CEO’su; dünyaca ünlü tanınmış yazar ve konuşmacı Lisa Nichols’ın Speak & Inspire eğitimini alarak başladığı Mindvalley yolculuğuna tribe ambassador/grup yöneticisi olarak devam ediyor. Hızla gelişip büyüyen Mindvalley platformunda işbirlikli öğrenme, grup moderasyonu, öğrenme gruplarının tasarlanması vb. konularda geniş çaplı destek veriyor. Bireylere kendilerini keşif yolculuklarında destek olma ve ilham verme fırsatı bulurken, yazar ve konuşmacı olarak kendini de geliştirmeye devam ediyor.

 

Aslı, 2014-2016 yılları arasında Reiki Master Öğretmen, Pranic Healing, Cem Şen Eğitimleri (1-5. Aşama) Qi Gong ve meditasyon eğitimlerini tamamladı. Farkındalık odaklı eğitim ve çalışmalarla kendini geliştirmeye devam ediyor. An’da Burada’nın kurucuları arasında yer alan Aslı uyku hikâyeleri ve meditasyonlar yazıyor, seslendiriyor. Hayat amacını gerçekleştirmeyi, böyle güzel ve anlamlı bir platform ile sürdürdüğü için çok mutlu...